176650-2017 - ResultatSverige-Kungälv: Frukt, grönsaker och liknande produkter
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Potatis, rotfrukter, grönsaker, frukt och bär.
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
15300000 Frukt, grönsaker och liknande produkter
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser potatis, rotfrukter, grönsaker, frukt och bär, bearbetade och obearbetade.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
15300000 Frukt, grönsaker och liknande produkter, 15310000 Potatis och potatisprodukter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen