Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Frys och kylservice
Referensnummer: GSN 2018/01204-2.6.1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 51500000 Installation av maskiner och utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Frys och kylservice till Västerås stads kök.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 4 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 51500000 Installation av maskiner och utrustning, 50730000 Reparation och underhåll av kylargrupper, 42513000 Kyl- och frysutrustning
Kontraktets, ramavtalets eller det dynamiska inköpssystemets löptid Antal månader: 24
Detta kontrakt kan förlängas: ja
Beskrivning av förlängning:
24 månader