2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandling av välfärdsteknik Höganäs kommun
Beskrivning: Höganäs kommun bjuder härmed in till upphandling avseende välfärdsteknik. Med välfärdsteknik avses trygghetslarm, hotellås och ett successivt införande av sensorer på kommunens särskilda boenden. Kommunens mål är att upphandla ett systemstöd som ska ge förutsättningar för en trygg, effektiv och hållbar omsorg där tekniken stödjer personalens arbete och möjliggör en mer individanpassad och proaktiv omsorg för kommunens äldre.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 85311100 Äldreomsorg
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:117445:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 35121700 Larmsystem, 79711000 Larmövervakningstjänster