Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Vitvaror.
Referensnummer: 3.2.1-2016-45989
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 39700000 Hushållsapparater
II.1.4.
Kort beskrivning
Vitvaror för löpande avrop under avtalstiden.
Omfattning:
Migrationsverket inbjuder till anbudsgivning gällande Vitvaror med diarienummer 3.2.1-2016-45989, enligt nedanstående instruktioner och bifogade handlingar.
Upphandlingen handläggs administrativt av Ecenea Väst AB.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 39711100 Kylskåp och frysar, 39711122 Hushållsfrysar, 39711360 Ugnar, 39711362 Mikrovågsugnar, 39713100 Diskmaskiner, 39713200 Tvätt- och torkmaskiner, 39713210 Tvättpelare, 39717100 Fläktar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen