17667-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Norrköping: Köksutrustning
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Maskinell storköksutrustning
Referensnummer: 2021-20083
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39221000 Köksutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Kriminalvården inbjuder till att lämna anbud på maskinell storköksutrustning. Denna upphandling avser storköksutrustning såsom kylskåp, frysskåp, diskmaskin, ugn, spis, värmebox, blandningsmaskin, grönsaksskärmaskin, kokeri, serveringsdisk, kokgrytor, m.m. samt installation och service utav dessa.
Information om upphandlingen
Beskrivning av upphandlingen
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
39172000 Diskar, 39172100 Serveringsdiskar, 39711100 Kylskåp och frysar, 39711130 Kylskåp, 39711360 Ugnar, 39711420 Spishällar, 39713100 Diskmaskiner, 51100000 Installation av elektrisk och maskinteknisk utrustning
II.2.4.