176707-2024 - Resultat
Sverige – Bygg- och anläggningsarbeten: rörledningar, kommunikations- och kraftledningar, huvudvägar, vägar, flygplatser och järnvägar; mark- och grundarbeten – Konkurrensutsättning av DIS Markentreprenader 2020 948. Hjulsta-, Hässelbygårds- och Trollbodaskolan; Skolgårdsutvecklingsprojekt
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelKonkurrensutsättning av DIS Markentreprenader 2020 948. Hjulsta-, Hässelbygårds- och Trollbodaskolan; Skolgårdsutvecklingsprojekt
BeskrivningDen här upphandlingen avser en förnyad konkurrensutsättning av ramavtalet: DIS Markentreprenader 2020 948, DIS Markentreprenader 2020
Intern identifierareSISAB 2024/34
Typ av förfarandeSelektivt
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45230000 Bygg- och anläggningsarbeten: rörledningar, kommunikations- och kraftledningar, huvudvägar, vägar, flygplatser och järnvägar; mark- och grundarbeten
Ytterligare klassificering (cpv): 45236000 Markanläggning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
BeskrivningDen här upphandlingen avser en förnyad konkurrensutsättning av ramavtalet: DIS Markentreprenader 2020 948, Objekt; Hjulsta-, Hässelbygårds- och Trollbodaskolan, utveckling och ombyggnation av 3 stycken skolgårdar inom skolgårdsutvecklingsprojektet. Hjulsta-, Hässelbygårds- och Trollbodaskolan; Skolgårdsutvecklingsprojekt
Intern identifierareKonkurrensutsättning av DIS Markentreprenader 2020 948. Hjulsta-, Hässelbygårds- och Trollbodaskolan; Skolgårdsutvecklingsprojekt