2. Förfarande
Förfarande
Titel: Årsentreprenörer Byggservicearbeten
Beskrivning: Ramavtalet omfattar arbeten avseende planerade och oplanerade service-, reparations- och underhållsarbeten samt om- tillbyggnads- och nybyggnadsentreprenader med en bedömd kontraktssumma understigande 7 MSEK kr per uppdrag avseende samtliga fastigheter som ägs och förvaltas av Lidingö stad.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45454000 Ombyggnadstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:88544:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45453000 Reparation och renovering, 45453100 Renoveringsarbeten, 45111100 Rivning, 45262300 Betongarbeten, 45421000 Snickeriarbeten