Malungs Elnät AB avser att bygga nytt 72,5 kV ställverk i Tandådalen Sälen. Denna förfrågan avser leveranser av apparater för ställverket.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 10 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 31170000 Transformatorer, 31210000 Elektrisk utrustning för till- och frånslagning eller skydd av elektriska kretsar, 31212000 Effektbrytare, 31214110 Frånskiljare
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen