176834-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Ingenjörstjänster – Tekniska konsulter VA ledningsnät - Utredning och Modellering
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelTekniska konsulter VA ledningsnät - Utredning och Modellering
BeskrivningRamavtal för tekniska konsulter för VA-ledningsnät fördelat i två delområden; Utredning och Modellering
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71300000 Ingenjörstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71335000 Tekniska undersökningar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelUtredning
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelModellering