176843-2020 - ResultatSverige-Uppsala: Reparation och underhåll av pumpar, ventiler, kranar, metallbehållare och maskiner
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mekaniska verkstadstjänster 2019
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50500000 Reparation och underhåll av pumpar, ventiler, kranar, metallbehållare och maskiner
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal för tjänster som licenssvetsning, industrimontage, maskinreparationer, verkstads- och underhållsarbeten och tillverkning av maskindetaljer.
Tjänsterna utförs i projektform samt löpande under ledning av Beställaren.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
50500000 Reparation och underhåll av pumpar, ventiler, kranar, metallbehållare och maskiner, 50510000 Reparation och underhåll av pumpar, ventiler, kranar och metallbehållare, 50511000 Reparation och underhåll av pumpar, 50511100 Reparation och underhåll av vätskepumpar, 50512000 Reparation och underhåll av ventiler, 50513000 Reparations- och underhållstjänster avseende kranar/tappar, 50514000 Reparation och underhåll av metallbehållare, 50514100 Reparation och underhåll av tankar, 50514200 Reparation och underhåll av reservoarer, 50514300 Reparation av muffar, 50531000 Reparation och underhåll av icke-elektriska maskiner, 50531100 Reparation och underhåll av varmvattenberedare, 50531300 Reparation och underhåll av kompressorer, 50531400 Reparations- och underhållstjänster avseende kranar, 50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader, 50712000 Reparation och underhåll av maskinteknisk utrustning i byggnader, 50800000 Diverse reparationer och underhåll, 51120000 Installation av maskinteknisk utrustning, 51210000 Installation av mätutrustning, 51220000 Installation av kontrollutrustning, 51230000 Installation av testutrustning, 51500000 Installation av maskiner och utrustning, 51800000 Installation av metallbehållare, 51810000 Installation av tankar, 51820000 Installation av reservoarer, 65100000 Vattendistribution och tillhörande tjänster, 65110000 Vattendistribution, 65111000 Dricksvattendistribution, 65120000 Drift av vattenreningsanläggning, 65130000 Drift av vattenförsörjningsanläggning, 65200000 Gasdistribution och tillhörande tjänster, 65210000 Gasdistribution, 65400000 Andra energikällor – försörjning och distribution
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen