176845-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Motala: Anläggningsarbete
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Fastighetsunderhåll Luftbehandlingsarbeten
Referensnummer: UH-2018-61
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45000000 Anläggningsarbete
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal för luftbehandlingsarbeten för avrop vid behov. Ramavtalet omfattar underhålls-, reparations-, samt mindre om- och tillbyggnadsarbeten inom luftbehandlingsarbeten.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för alla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Mjölby kommun, FAMI & Bostadsbolaget i Mjölby
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45000000 Anläggningsarbete, 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering, 45331200 Installation av ventilation och luftkonditionering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Motala kommun, Sjöstaden
Del nr: 2
Vadstena Fastighets AB & Vadstena Förvaltnings AB
Del nr: 3