176845-2023 - ResultatSverige-Trollhättan: Kontors- och skolstädning samt rengöring av kontorsutrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lokalvård - reserverad upphandling
Referensnummer: HV 2022/626
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90919000 Kontors- och skolstädning samt rengöring av kontorsutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Högskolan Väst inbjuder till anbudsgivning avseende städning av högskolans lokaler i Trollhättan. Total lokalyta är för närvarande 34 113 kvm.
Upphandlingen genomförs som en reserverad upphandling enligt LOU 4 kap, 18§.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen