17686-2025 - Resultat
Sverige – Hälso- och sjukvård samt socialvård – HVB för vuxna med substansberoende och/eller psykisk eller neuropsykiatrisk funktionsnedsättning
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelHVB för vuxna med substansberoende och/eller psykisk eller neuropsykiatrisk funktionsnedsättning
BeskrivningUpphandlingen avser ramavtal gällande HVB för vuxna med substansberoende och/eller psykisk eller neuropsykiatrisk funktionsnedsättning. Upphandlingen omfattar nedan anbudsområden: 1. HVB för vuxna med substansberonde, 12-stegs program, inom närområdet. 2. HVB för vuxna med substansberoende, strukturerad psykosocial behandling, inom närområdet. 3. HVB för vuxna med substansberoende, strukturerad psykosocial behandling, övriga Sverige. 4. HVB för vuxna med substansberoende, strukturerad psykosocial behandling för enbart kvinnor, inom närområdet. 5. HVB för vuxna med substansberoende, strukturerad psykosocial behandling för enbart kvinnor, övriga Sverige. 6. HVB för vuxna med substansberoende för personer som är under substitutionsbehandling, inom närområdet. 7. HVB för vuxna med samsjuklighet, inom närområdet. 8. HVB för vuxna med samsjuklighet, övriga Sverige. 9. HVB för vuxna med psykisk funktionsnedsättning och/eller neuropsykiatrisk funktionsnedsättning, inom närområdet. 10. HVB för vuxna med psykisk funktionsnedsättning och/eller neuropsykiatrisk funktionsnedsättning, inom Sverige.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Förfarandets viktigaste känneteckenUpphandling enligt 19 kap Lag (2016:1145) om offentlig upphandling (LOU)
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelHVB för vuxna med substansberoende, strukturerad psykosocial behandling, inom närområdet
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:91747:Lot:2
Ytterligare klassificering (cpv): 85311000 Social omsorg med inkvartering, 85300000 Socialvård och tillhörande tjänster
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelHVB för vuxna med substansberoende, strukturerad psykosocial behandling, inom övriga Sverige
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:91747:Lot:3
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelHVB för vuxna med substansberonde, 12-stegs program, inom närområdet
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:91747:Lot:1
Del (anbudsområde)LOT-0004
TitelHVB för vuxna med substansberoende, strukturerad psykosocial behandling för enbart kvinnor, inom närområdet
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:91747:Lot:4
Del (anbudsområde)LOT-0005
TitelHVB för vuxna med substansberoende, strukturerad psykosocial behandling för enbart kvinnor, inom övriga Sverige
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:91747:Lot:5
Del (anbudsområde)LOT-0006
TitelHVB för vuxna med substansberoende för personer som är under substitutionsbehandling, inom närområdet
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:91747:Lot:6
Del (anbudsområde)LOT-0007
TitelHVB för vuxna med samsjuklighet, inom närområdet
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:91747:Lot:7
Del (anbudsområde)LOT-0008
TitelHVB för vuxna med samsjuklighet, inom övriga Sverige
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:91747:Lot:8
Del (anbudsområde)LOT-0009
TitelHVB för vuxna med psykisk funktionsnedsättning och/eller neuropsykiatrisk funktionsnedsättning, inom närområdet
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:91747:Lot:9
Del (anbudsområde)LOT-0010
TitelHVB för vuxna med psykisk funktionsnedsättning och/eller neuropsykiatrisk funktionsnedsättning, inom övriga Sverige
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:91747:Lot:10