176862-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Kirurgisk laser – Laser för urologi
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelLaser för urologi
BeskrivningRegion Blekinge avser att köpa in en laser för urologiska ingrepp med tillhörande ramavtal för förbrukningsmaterial.
Intern identifierareRB2025-0671
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33169100 Kirurgisk laser
Ytterligare klassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar, 33100000 Medicinsk utrustning, 33160000 Operationsteknik
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareLaser för urologi