Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
K-469 Stabschef, projekt Hagastaden
Referensnummer: E2018-00587
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72224000 Konsulttjänster för projektledning
II.1.4.
Kort beskrivning
Projekt Hagastaden har behov av en konsulttjänst avseende roll som stabschef för projektets konsultorganisation. Stabschefen samordnar övriga resurser i projektstaben samt biträder vid behov projektchefen med ledning och styrning av projektet. Stabschefen ingår i projektets ledningsgrupp.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79400000 Företags- och managementrådgivning samt tillhörande tjänster, 79421000 Projektledning, förutom bygg – och anläggningsarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen