176899-2020 - ResultatSverige-Norrtälje: Undervisning och utbildning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Musikskoleverksamhet Rimbo
Referensnummer: 2020-000026
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
80000000 Undervisning och utbildning
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget avser musikundervisning innehållande utbildning i instrumental- och vokalundervisning, utbildning i ensemble- och orkesterspel, och förberedande undervisning i grupp.
Norrtälje kommun erbjuder idag genom Roslagens kulturskola, kommunal verksamhet, och kulturskolan i Rimbo, enskild verksamhet, frivillig musikundervisning för barn och ungdom, från skolår 3 i grundskolan t.o.m. skolår 3 i gymnasieskolan. Norrtälje kommun erbjuder även förberedande undervisning i grupp för elever i år 2.
Utförare som antas genom denna upphandling ska erbjuda undervisning i Rimbo med omnejd vilket omfattar Bålbro-, Edsbro-, Ekebyholm-, Långsjö-, Närtuna-, Rånäs-, Skederid och Viby skolområde.
Nuvarande avtal för musikskoleverksamheten i Rimbo-området går ut 31.7.2020.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen