176908-2020 - ResultatSverige-Västerås: Företags- och managementrådgivning samt tillhörande tjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsulttjänster branschvalidering
Referensnummer: MYH 2019/4938
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79400000 Företags- och managementrådgivning samt tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget innebär bl.a. att stödja branscherna i deras arbete med att utveckla och kvalitetssäkra samt informera om modeller för validering, vara den nationella samordningspunkten (NSP) för EQF, där uppdraget innebär att stödja organisationer som har för avsikt att ansöka om att få sina kvalifikationer refererade till SeQF samt främja utvecklingen av och kvaliteten i utbildningarna inom yrkeshögskolan och andra utbildningsformer inom det formella utbildningssystemet.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
73220000 Utvecklingsrådgivning, 79410000 Företags- och organisationsrådgivning, 79411100 Konsulttjänster för företagsutveckling
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen