176915-2017 - ÄndringSverige-Uppsala: Programvara och informationssystem
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Labbdatasystem.
Referensnummer: 17/5
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
48000000 Programvara och informationssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar labbdatasystem bestående av ELN (electronic lab notes), datalagringsmodul samt inventariesystem.