176916-2017 - ÄndringSverige-Linköping: Utrustning för sterilisering, desinfektion och hygien
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Spol- och diskdesinfektorer.
Referensnummer: UC-2015-453
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33191000 Utrustning för sterilisering, desinfektion och hygien
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser spol- och diskdesinfektorer för användning inom sjukhus, hälsocentraler och folktandvård.
Anbudsgivare kan välja att lämna anbud på ett eller flera anbudsområden. Varje anbudsområde utvärderas och tilldelas var för sig. Upphandlande myndighet avser att tilldela en (1) eller flera leverantör per anbudsområde.
Anbud kan lämnas på följande områden:
Anbudsområde 1 – Liten spoldesinfektor med frontmatad lucka.
Anbudsområde 2 – Stor spoldesinfektor med frontmatad lucka.
Anbudsområde 3 – Spoldesinfektor toppmatad lucka.
Anbudsområde 4 – Diskdesinfektor 6 DIN, en lucka, 1-3 plan.
Anbudsområde 5 – Diskdesinfektor 8 DIN, en lucka, minst 4-plan.
Anbudsområde 6 – Diskdesinfektor 12 DIN, en lucka, minst 4-plan.
Anbud ska avse samtliga ingående delar inom respektive anbudsområde.