176958-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Städning – Ny Upphandling av lokalvård till äldreboende, dag- och daglig verksamhet + öppna förskolan
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelNy Upphandling av lokalvård till äldreboende, dag- och daglig verksamhet + öppna förskolan
BeskrivningUpphandlingen avser lokalvård i kommunens verksamheter: äldreboenden, dag- och daglig verksamhet samt öppna förskolan.
Intern identifierareKS/2024:179
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90910000 Städning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareNy Upphandling av lokalvård till äldreboende, dag- och daglig verksamhet + öppna förskolan