2. Förfarande
Förfarande
Titel: RAMAVTAL - Arbetskläder, profilkläder och arbetsskor till Kopparstadens personal
Beskrivning: Leverantören ska tillhandahålla och leverera arbetskläder och profilkläder med tryck samt arbetsskor efter avrop. Avtalsperioden är 2024-05-01 - 2026-04-30 med option på 1 + 1 år. Ramavtal kommer att tecknas med en (1) leverantör.
Intern identifierare: Ä2023-6278
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 18100000 Yrkeskläder, särskilda arbetskläder och tillbehör
Ytterligare klassificering (cpv): 18830000 Skyddsskor
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Ramavtal - Arbetskläder, profilkläder och arbetsskor till Kopparstadens personal