Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konservering av fynd från Birka och skeppet Vasa
Referensnummer: 2.4-2017-1434
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 92520000 Musei- och tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Konservering av fyndmaterial från Birka och skeppet Vasa.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 92521200 Konservering av utställningsföremål och exemplar, 92521220 Konservering av föremål, 92522000 Konservering av historiska platser och byggnader
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen