2. Förfarande
Förfarande
Titel: Arbetsanpassade glasögon, SLL547, 2024
Beskrivning: Upphandlingen utgör en samordnad ramavtalsupphandling och synundersökning och succesiva leveranser av kompletta arbetsanpassade glasögon till Region Stockholms anställda. Upphandlingen är indelad i sju (7) geografiska avtalsområden, en Leverantör antas per avtalsområde. Minst en (1) butik ska vara belägen inom respektive avtalsområde.
Intern identifierare: FSN 2024-0095
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33734000 Glasögon
Ytterligare klassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar, 33734100 Bågar och skalmar till glasögon, 33734200 Glasögonglas
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Generell del