177025-2022 - ResultatSverige-Eskilstuna: Båtar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Arbetsbåtar två (2) stycken till Region Stockholm
Referensnummer: 2078/2021
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34520000 Båtar
II.1.4.
Kort beskrivning
Fortifikationsverket avser upphandla två (2) stycken arbetsbåtar enligt kravspecifikation till vår verksamhet i Region Stockholm.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen