177092-2020 - ÄndringSverige-Borås: Telekommunikationstjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Telefonitjänster
Referensnummer: 2019-00016IN
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
64200000 Telekommunikationstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar för Borås Stad, Ulricehamns kommun samt Tranemo kommuns behov av telefoni med tillhörande tjänster inom följande områden:
— Fast telefoni
— Mobila tjänster
— Hårdvara och tillbehör (endast Ulricehamn och Tranemo)