Ramavtal för Fabs AB och AB Alingsåshem för arkitekttjänster för husbyggnadsprojekt. I samband med uppdrag för arkitekttjänster kan komma att efterfrågas att leverantören i roll som generalkonsult kan komma att ansvara för fler, eller alla fackområden avseende projektering för husbyggnadsprojekt. Beställningsvolymen uppskattas till cirka 2 000 000/år SEK och kan variera kraftigt från år till år.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 8 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71200000 Arkitekttjänster, 71220000 Arkitektonisk formgivning, 71300000 Ingenjörstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Ramavtal för arkitekttjänster, där även generalkonsultuppdrag kan komma att avropas.