2. Förfarande
Förfarande
Titel: Kalkning 2025-2028
Beskrivning: Marks kommun inbjuder härmed intresserade anbudsgivare att inkomma med anbud på inköp av kalk, transport och spridning av kalk i sjöar och våtmarker med båt, bil och helikopter, i enlighet med detta upphandlingsdokument, inklusive ev. bilagor.
Intern identifierare: 24/119
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90700000 Miljötjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 14800000 Diverse icke-metalliska mineralprodukter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000