See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal – Konstkonsult
Beskrivning: Upphandlingen avser ett ramavtal för 2st konstkonsulter. Konstkonsultens uppdrag är: att ingå i stadsfastighetsförvaltningens konstgrupp, där konsulten ska agera sakkunnig vid genomförande av konstprojekt. Det ingår en del administration i konstkonsultens uppdrag som tex. Protokoll, och uppförande av upphandlingsdokument. Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Intern identifierare: SFF-2024-00579
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000