Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bemanning av Bygglovshandläggare/Byggnadsinspektör 2022
Referensnummer: SBN/2022:00088
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71240000 Arkitekt-, ingenjörs- och planeringstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal för Bemanning av bygglovshandläggare/ byggnadsinspektör
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 2 800 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71240000 Arkitekt-, ingenjörs- och planeringstjänster, 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71312000 Byggnadsteknisk rådgivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen