177326-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Transporter (utom avfallstransport) – Mattransporter Ovanåkers Kommun
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelMattransporter Ovanåkers Kommun
BeskrivningUpphandlingen avser Mattransporter för Ovanåkers kommun både vad gäller Kostavdelningens kök samt Socialtjänstens behov av transport av matlådor till brukare inom kommunen.
Intern identifierare14534
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 60000000 Transporter (utom avfallstransport)
Ytterligare klassificering (cpv): 60100000 Vägtransporter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareMattransporter Ovanåkers Kommun