2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ambulanssjukvård distrikt 4
Beskrivning: Upphandlingen avser ambulanssjukvård inom distrikt 4.
Intern identifierare: 2023-POL000423
Typ av förfarande: Annat förfarande i ett steg
Förfarandets viktigaste kännetecken: Upphandlingen genomförs som ett förenklat förfarande. Med det menar Region Skåne ett förfarande där alla leverantörer har rätt att delta, deltagande leverantörer ska lämna anbud och den upphandlande myndigheten får förhandla med en eller flera anbudsgivare.
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 85143000 Ambulanstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Kravspecifikation Sjukvårdstjänster
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Administrativa föreskrifter
Ytterligare klassificering (cpv): 85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård