Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Elkontroll Besiktning 2022
Referensnummer: 22RGK728
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71321000 Tekniska konstruktionstjänster för maskintekniska och elektriska installationer i byggnader
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Kronoberg avser teckna ramavtal för konsultuppdrag inom konsultdisciplin Elkontroll/besiktning.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 5 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster, 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71600000 Teknisk provning, analys och konsulttjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen