177405-2018 - ÄndringSverige-Alvesta: Telekommunikationstjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Operatörstjänster samt molnbaserad växellösning
Referensnummer: 18/44
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
64200000 Telekommunikationstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser operatörstjänster för fast och mobil telefoni samt tillhörande molnväxel.
Upphandlingen omfattar Alvesta, Markaryd och Älmhults kommun med tillhörande bolag som finns angivna i förfrågningsunderlaget.