177456-2023 - ResultatSverige-Uppsala: Reparation och underhåll
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Efterannonsering av Andningsapparater
Referensnummer: RÄN-2023-00016
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50000000 Reparation och underhåll
II.1.4.
Kort beskrivning
Avtalet omfattar komplettering och underhåll av befintliga andningsapparater för användning inom rök-/kemdykning och andra arbetsmoment kopplat till brandförsvarets ansvarsområde.
Med komplettering avses inköp av alla komponenter som kan ingå i en andningsapparat, t ex ventiler, remställ, regulatorer och reservdelar. Med underhåll avses t ex felavhjälpande underhåll
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
35111100 Andningsapparater för brandsläckning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Med komplettering avses inköp av alla komponenter som kan ingå i en andningsapparat, t ex ventiler, remställ, regulatorer och reservdelar. Med underhåll avses t ex felavhjälpande underhåll.