2. Förfarande
Förfarande
Titel: För utförande av spår- och växelbyte på sträckan Ludvika-Ulvshyttan inom Dalarnas län
Beskrivning: För utförande av spår- och växelbyte på sträckan Ludvika-Ulvshyttan inom Dalarnas län
Intern identifierare: KOM-416212
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Beskrivning: Spårbyte mellan Ludvika-Ulvshytta samt 7 st växelbyten på mellanliggande driftplatser samt Sellnäs
Intern identifierare: För utförande av spår- och växelbyte på sträckan Ludvika-Ulvshyttan inom Dalarnas län