177530-2017 - ResultatSverige-Sollefteå: Avfallsförbränning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Förbränning av avfall.
Referensnummer: UH-2016-55
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90513300 Avfallsförbränning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser behandling av insamlat brännbart säck och kärlavfall samt brännbart flisat grovavfall från Sollefteå kommuns abonnenter. Sammantagen mängd ca 7 000 ton.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen