177532-2017 - ResultatSverige-Sollefteå: Snöröjning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Snöröjning, Sandning och Lastbilstjänster.
Referensnummer: UH-2016-64
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90620000 Snöröjning
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget omfattar snöröjning, bortforsling av snö och halkbekämpning inom nedanstående områden. Vidare avser avtalet lastbilstjänster.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Avser Traktorområde 2 i Sollefteå enligt karta färg brun
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Traktorområde 3 i Sollefteå enligt karta färg gul
Del nr: 2
Traktorområde 4 i Sollefteå enligt karta färg blå
Del nr: 3
Traktorområde 5 Resecentrum Sollefteå karta färg turkos
Del nr: 4
Traktorområde 6 område 1 i Långsele karta färg Blå
Del nr: 5
Traktorområde 7 område 2 i Långsele karta färg Rosa
Del nr: 6
Kommunala gator i Sollefteå område 8 färg Rosa
Del nr: 7
Kommunala gator i Sollefteå område 9 färg Orange
Del nr: 8
Traktorområde i Junsele enligt karta
Del nr: 9
Traktorområde i Näsåker enligt karta
Del nr: 10
Traktorområde i Ramsele enligt karta
Del nr: 11
Solatum Hus&Hem AB Område Sollefteå 1
Del nr: 12
Solatum Hus&Hem AB Område Sollefteå 2
Del nr: 13
Solatum Hus&Hem AB Område Långsele
Del nr: 14
Solatum Hus&Hem AB Område Helgum
Del nr: 15
Solatum Hus&Hem AB Område Graninge
Del nr: 16
Solatum Hus&Hem AB Område Kalknäs/Undrom
Del nr: 17
Solatum Hus&Hem AB Område Forsmo
Del nr: 18
Solatum Hus&Hem AB Område Resele
Del nr: 19
Solatum Hus&Hem AB Område Näsåker
Del nr: 20
Solatum Hus&Hem AB Område Junsele
Del nr: 21
Solatum Hus&Hem AB Område Edsele samt Sollefteå kommun
Del nr: 22
Solatum Hus&Hem AB Område Ramsele
Del nr: 23