2. Förfarande
Förfarande
Titel: Kultur i daglig verksamhet
Beskrivning: Upphandlingen avser kulturell verksamhet som en del av den dagliga verksamheten för personer med funktionsnedsättning. Uppdraget omfattar att tillhandahålla olika former av kulturella inslag till exempel musik, teater, dans, skrivande och bildskapande.
Intern identifierare: ON 2026-00011
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 85300000 Socialvård och tillhörande tjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 92310000 Konstnärligt och litterärt skapande samt tolkningar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: MALL, Växjö kommun (1)
Intern identifierare: 1849000-0
Del (anbudsområde): LOT-0002
Beskrivning: Upphandlingen kulturell verksamhet som en del av den dagliga verksamheten för personer med funktionsnedsättning. Uppdraget omfattar att tillhandahålla olika former av kulturella inslag till exempel musik, teater, dans, skrivande och bildskapande.
Intern identifierare: 1849004-1
Ytterligare klassificering (cpv): 92000000 Fritids-, kultur- och sporttjänster
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Del av upphandling (1)
Intern identifierare: 1849005-2