Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Färska styckebröd, tillredda smörgåsar, tårtor och smörgåstårtor
Referensnummer: KK19/291
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 15810000 Brödprodukter, färska bakverk och kakor
II.1.4.
Kort beskrivning
Nyköpings kommun avser att upphandla tjänst för leverans av dagsfärska styckebröd och tillredda smörgåsar till Nyköpings kommuns skolcaféterior samt leverans av färska tårtor och smörgåstårtor av olika slag till Nyköpings kommuns äldreboenden.
Upphandlingen består av två delar och anbud kan lämnas på en eller båda delarna.
1. Färska styckebröd och tillredda smörgåsar
2. Tårtor och smörgåstårtor
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Färskt styckebröd och tillredda smörgåsar till Nyköpings skolcafeterior
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 15810000 Brödprodukter, färska bakverk och kakor, 15800000 Diverse livsmedel, 15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d, 15811511 Färdiga smörgåsar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Tårta och smörgåstårta till Nyköpings äldreboenden
Del nr: 2