2. Förfarande
Förfarande
Titel: Hällevadsholm - DIS Byggledare Väg för åtgärder på väg 165 Hällevadsholm – Tingvall
Beskrivning: Avrop av Bygg- och projektledare väg/järnväg – Dynamiskt inköpssystem (DIS), 7980, Byggledare Väg allmän. Uppdraget består av byggledning för bärighets- och förbättringsåtgärder på väg 165 mellan Hällevadsholm och Tingvall.
Intern identifierare: KOM-420116
Typ av förfarande: Selektivt
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Hällevadsholm - DIS Byggledare Väg för åtgärder på väg 165 Hällevadsholm – Tingvall