177596-2017 - ResultatSverige-Nacka: Kundservice
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kompetenshöjning av service och bemötande.
Referensnummer: KFKS 2016/1053
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79342300 Kundservice
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar:
Individuell utbildning och utveckling i samtalshantering, möten och skriftlig kommunikation.
Kvalitetssäkring av kundkommunikation, kundservice och bemötande.
Fokus ligger på att utveckla interaktion och kommunikation mellan människor i kontakter mellan kommun och Nackabor samt mellan kommunens olika verksamheter.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79342300 Kundservice, 79632000 Utbildning av personal, 98000000 Andra samhälleliga och personliga tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen