2. Förfarande
Förfarande
Titel: Extern remiss - Operationstextilier av engångsmaterial
Beskrivning: Region Skåne planerar att operationstextilier av engångsmaterial och publicerar här utkast på upphandlingsdokument som extern remiss. Genom extern remiss önskar vi att: * öppna upp för dialog med bland annat företag och branschorganisationer * utveckla, kvalitetssäkra och förbättra våra upphandlingsdokument * öka antalet kvalitativa anbud
Intern identifierare: 2024-O000653
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33140000 Medicinska förbrukningsartiklar