Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kran- och krokbil med styrande bakaxel
Referensnummer: 21/38
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 34144200 Beredskapsfordon
II.1.4.
Kort beskrivning
Inköp av kran och krokbil med styrande bakaxel till Kungsbacka kommun. Lastbilen ska användas vid service och reparationer på VA ledningsnätet i Kungsbacka. Detta innebär att vi ställer höga krav på tillgång till reparationer, service och underhåll.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34144000 Motorfordon för särskilda syften
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen