Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Öronmikroskop 2021
Referensnummer: SLSO 2021-0378
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 38510000 Mikroskop
II.1.4.
Kort beskrivning
Slso har för avsikt att upphandla ett ramavtal med en Leverantör för leverans av öronmikroskop.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33100000 Medicinsk utrustning, 33190000 Diverse medicinktekniska produkter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Slso har för avsikt att upphandla ett ramavtal med en Leverantör för leverans av initialt 9 stycken öronmikroskop, fler inköp under avtalsperioden kan kommer att ske, beställaren kommer att göra avrop vartefter behov uppstår, någon viss volym kan inte garanteras.