177653-2019 - ResultatSverige-NORRKÖPING: Yrkeskläder, särskilda arbetskläder och tillbehör
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Arbetskläder till personal inom förskola och fritidshem, Linköpings kommun
Referensnummer: UH-2018-258
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
18100000 Yrkeskläder, särskilda arbetskläder och tillbehör
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingscenter i samarbete med Linköpings kommun, Utbildningsförvaltningen inbjuder ert företag att lämna anbud i offentlig upphandling av arbetskläder för åretruntbruk till personal i förskola och fritidshem. Samtliga villkor för avrop är fastställda i ramavtalet.
Anbudsgivning, bevakning av nuvarande inklusive kommande upphandlingar och avtal är en kostnadsfri tjänst för anbudsgivarna och andra företag via Upphandlingscenters upphandlingsverktyg www.e-avrop.com.
Ytterligare information om Upphandlingscenter och vår verksamhet finns på www.upphandlingscenter.se
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen