2. Förfarande
Förfarande
Titel: Bredängsskolan, Stambyte Hus A, I, G, H, V.
Beskrivning: Bredängsskolan är en grönklassad byggnad är byggd 1966 och är i behov av underhåll då bland annat installationer har nått sin tekniska livslängd. Storkök samt matsal ska anpassas efter myndighetskrav. AFS-åtgärder ingår. Kapacitetsökning av grundsärskolan ingår
Intern identifierare: 2022/424
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45111300 Demonteringsarbeten
Ytterligare klassificering (cpv): 45212500 Ombyggnad av kök eller restaurang, 45214200 Bygg- och anläggningsarbeten: skolbyggnader, 45262700 Ombyggnadsarbete, 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Bredängsskolan, Stambyte Hus A, I, G, H, V.