177684-2026 - Resultat
Sverige – Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster – Obligatorisk ventilationskontroll (OVK)
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelObligatorisk ventilationskontroll (OVK)
BeskrivningDenna upphandling syftar till att tillgodose UMs behov av OVK-besiktningar genom regelbundna kontroller, eventuella efterbesiktningar i enlighet med gällande lagstiftning och myndighetskrav.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71315410 Inspektion av ventilationssystem, 71321400 Konsulttjänster inom ventilation
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001