177697-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Laboratorieglas
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Förkapsylerade vialer
Referensnummer: 935-A131.917/2021
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33793000 Laboratorieglas
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ett ramavtal som ska tillgodose Polismyndighetens behov av förkapsylerade vialer vid Nationellt forensiskt centrum i Linköping.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 4 800 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar, 33790000 Laboratorieglas, hygieniskt eller farmaceutiskt glas, 33793000 Laboratorieglas
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen