Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Överflyttningshjälpmedel samt tak- och personlyftar
Referensnummer: UH-2020-79
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33190000 Diverse medicinktekniska produkter
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av överflyttningshjälpmedel samt tak- och personlyftar för Sundsvalls kommun.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 3 800 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Överflyttningsprodukter enligt totalpris för kategorin
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33190000 Diverse medicinktekniska produkter, 33196000 Medicinska hjälpmedel, 33196100 Hjälpmedel för äldre personer, 33196200 Hjälpmedel för funktionshindrade personer
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Golvlyft enligt specifikation
Del nr: 2
Stationär takmonterad lyft
Del nr: 3
Mobil taklyft
Del nr: 4