177761-2022 - ResultatSverige-Täby: Finans- och försäkringstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Pensionsadministration
Referensnummer: KS 2021/215-05.
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
66000000 Finans- och försäkringstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar fullständig pensionsadministration av KAP-KL, AKAP-KL, PFA.,PA-KL samt äldre bestämmelser och överenskommelser inkluderade eventuella pensionsreglementen för förtroendevalda. Upphandlingen avser samtliga arbetstagare/pensionstagare som är eller har varit anställda hos kommunen och förtroendevalda för vilka kommunens pensionsbestämmelser gäller.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen avser samtliga arbetstagare/pensionstagare som är eller har varit anställda hos kommunen och förtroendevalda för vilka kommunens pensionsbestämmelser gäller.